Téma

10. listopadu 2015

Design.s zahajuje druhý ročník a spouští přihlášky

Příbor pro handicapované strávníky. Cena společnosti Plastia za design management | Autor: Soňa Hvězdová (ZČU v Plzni)

Mezinárodní bienále studentského designu Design.s. otevřelo registraci prací. Po loňském úspěchu prvního ročníku mají studenti a absolventi opět možnost ukázat veřejnosti svůj talent na poli designu. Návštěvníci si tak budou moci po dvou letech udělat obrázek o tom, jaké projekty vznikají nejen na českých, ale i zahraničních uměleckých školách, a jaké trendy pronikají do oblasti módy či průmyslového designu.

Pro přehrávání videa je nutné povolit cookies typu Marketing. Změnu nastavení provedete zde. Video můžete otevřít v novém panelu.

Do nadcházejícího ročníku bienále se mohou přihlásit jak studenti designu a příbuzných oborů, tak i čerství absolventi. Podmínkou je, že práce musela vzniknout během doby studia a nesmí být starší než tři roky. Přijímány budou samozřejmě i práce ze zahraničí. Společným tématem je produktový design v jeho rozmanitých podobách. Je tedy možné zasílat návrhy z různých výrobních odvětví, jako jsou módní design, grafický design, včetně motion designu, produktový nebo průmyslový design. Nejlepší práce budou vystaveny na výstavě, která se uskuteční od 17. 6. do 25. 9. 2016 v Technickém muzeu v Brně. Odborná porota složená z profesionálů z oboru následně vyhlásí vítěze, který si odnese Cenu bienále Design.s.

Projekt chce představit to nejlepší ze studentského designu, jenž vzniká na českých, ale i zahraničních univerzitách. Má se tak stát platformou pro konfrontaci a výměnu zkušeností. Design.s navazuje na výstavy absolventských prací, které se v muzeu již několikrát uskutečnily. Současně chce pokračovat v tradici bývalého Design centra České republiky, které v Brně v minulosti sídlilo, a představit tak město Brno jako město designu.

Do nadcházejícího ročníku bienále se mohou přihlásit nejen studenti designu a příbuzných oborů, ale i čerství absolventi. Podmínkou je pouze, že práce musela vzniknout během doby studia a nesmí být starší než tři roky. Přijímány budou samozřejmě i práce ze zahraničí. Společným tématem je produktový design v jeho rozmanitých podobách. Je tedy možné zasílat návrhy z různých výrobních odvětví, jako jsou módní design, grafický design, včetně motion designu, produktový a průmyslový design. Nejlepší práce budou vystaveny na výstavě, která se uskuteční od 17. 6. do 25. 9. 2016 v Technickém muzeu v Brně. Odborná porota složená z profesionálů z oboru následně vyhlásí vítěze, který si odnese Cenu bienále Design.s.

Projekt Design.s chce představit to nejlepší ze studentského designu, jenž vzniká na českých, ale i zahraničních univerzitách. Bienále se tak má stát platformou pro konfrontaci a výměnu zkušeností. Design.s navazuje na výstavy absolventských prací, které se v muzeu již několikrát uskutečnily. Současně tak chce i pokračovat v tradici bývalého Design centra České republiky, které v Brně v minulosti sídlilo, a představit tak město Brno jako město designu. 

Design vodního skůtru. Cena ředitele ÚK FSI VUT v Brně za design průmyslového výrobku. | Autor: David Semrád (VUT v Brně)
Svítidlo NYEUSI. Cena společnosti Design Vision. | Autor: Tomáš Blaha (FSI VUT v Brně)
Recyklovaný otvírák na láhve. Cena společnosti mmcité+. | Autor: Michal Jakubec (FMK UTB ve Zlíně)
Hybridní opěra unaveného požitkáře. Cena Národního centra nábytkového designu.
Soubor světel Blowpipe. Cena děkanky Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. | Autor: Martin Opl (UJEP v Ústí nad Labem)
Polar Bear. Cena ředitele Technického muzea v Brně. | Autor: Anna Kanicka (Strzemiński Academy of Art in Łódź)
Collar Lamp. Cena prorektorky Vysokého učení technického v Brně. | Autor: Renata Bachmannová (UJEP v Ústí nad Labem)
Variabilní prvek - výstavní systém. Cena asociace POPAI. | Autor: Kristína Filová (FMK UTB ve Zlíně)
Kolekce Kamene svetla. Cena prorektorky Technické univerzity v Liberci. | Autor: Lubica Skalská (TUL v Liberci)
Židle Alois. Hlavní cena bienále Design.s. | Autor: Zuzana Bošková (FA ČVUT v Praze)
Vstoupit do fotogalerie

(tuš)

Témata

Související články:
Vědci z VUT významně pomohli s výrobou ochranných pomůcek a nyní pracují na nových projektech
Ženy z VUT, které hýbou světem vědy a techniky
Výstava Loučení je intimní zpovědí o odchodu člověka
Je to dobrý pocit, sednout si na vlastní lavičku, říká autor šlapanického mobiliáře
VUT v Brně vychovává kvalitní designéry. Talent designu 2014 to opět prokázal