Sport

3. září 2015

Páteční odpoledne patří tenisu, lezení i atletice

CESA pořádá pro děti i letní příměstské tábory. Letos se jich ve čtyřech termínech zúčastnilo přes 150 dětí | Autor: Michaela Dvořáková

Hodina intenzivního pohybu před víkendem? Centrum sportovních aktivit VUT v Brně ji nabízí dětem i letos. Organizuje pro ně sportovní pátky, které se konají každý týden od tří do čtyř hodin odpoledne. Rodiče mohou vybírat z kroužků zaměřených na tenis, atletiku, všestrannost a gymnastiku. Pátky věnované boulderingu, tedy lezení na umělou stěnu, už jsou plné. „V atletice zbývají poslední dvě místa z dvanácti, všestranný kroužek nabízí celkových osmnáct míst, tenisový čtyřiadvacet, přičemž třináct už je obsazených,“ informovala Tereza Píšová ze sportovního centra.

Letošní novinkou je gymnastický kroužek, který se koná každý čtvrtek od tří hodin odpoledne ve Fit Centru Machina v Kolejní ulici. Organizátoři se zaměřili na mladší děti, konkrétně na předškoláky od čtyř do šesti let. Za pololetí zaplatí rodiče jedenáct set korun. „Děti, které chodily do našich kroužků i loni, nebo se zúčastnily našich příměstských táborů, mají stokorunovou slevu. To platí pro všechny druhy sportovních pátků,“ informovala Píšová. Jedenáct set korun rodiče zaplatí i za atletiku a všestrannost, bouldering je za sedmnáct set korun a tenis za dva a půl tisíce na pololetí. Rodiče mohou své děti přihlásit elektronicky do konce září.

Centrum pořádá pro děti v průběhu roku i další akce. Ta nejbližší se koná 18. září od tří hodin odpoledne v areálu Pod palackého vrchem. Pod názvem Z místa na místo se ukrývá pětiboj. Soutěžící poměří síly v běhání, házení, skákání, přeskakování a driblování. „Rádi uvidíme děti všech věkových kategorií, každý získá diplom s výsledky a drobnou odměnu,“ pozvala zájemce Píšová. (kat)

TémataCentrum sportovních aktivit VUT sport

Související články:
Adam a Kateřina Chromí: Já byla zadýchaná, brácha se skoro nudil
CESA uspořádala konferenci o pohybovém aparátu a zdraví
Studenti VUT zvítězili na Akademickém mistrovství ČR v baseballu. Hráli spolu přitom poprvé
Taktika, obrana, útok. Hráči trénují na Fotbalový souboj univerzit
Na hřišti se prohánějí lentilky, říká trenér florbalu Jiří Kysel