Téma

2. května 2016

VUT bude mít svou zónu na Majálesu

Zóna VUT bude mezi pavilony G1 a G2 | Autor: 2foto

Spoustu zábavy si opět užijí návštěvníci Brněnského Majálesu, kteří zamíří do VUT zóny. Program pro letošní ročník sestavily studentské organizace a návštěvníci se mohou těšit na spoustu soutěží a her, simulátor formule nebo třeba i na oheň, který nepálí.

O doprovodný program Majálesu se stejně jako v předchozích letech postarají brněnské univerzity. Červená zóna VUT zaplní prostor na terase mezi pavilony G1 a G2 a bude nabitá zábavou. Návštěvníci budou moci vyzkoušet třeba některé technické vychytávky z Elektrikária, které před pár měsíci otevřela Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Pro milovníky adrenalinu si připravili studenti Fakulty strojního inženýrství zážitkové aktivity. Na vlastní kůži si tak zájemci vyzkouší, že každý oheň nemusí pálit a v simulátoru si zajezdí na závodních okruzích, kde se prohání i opravdová formule F1. „Tento rok jsme se zaměřili na to, abychom ukázali co nejvíc z našeho života s technikou, proto se účastníci mohou těšit i na elektrické balance boardy, kde potrénují rovnováhu,“ popsala program koordinátorka VUT zóny Anna Kruljacová.

Studentské organizace budou mít na stáncích spoustu soutěží a her | Autor: 2foto

Tím ale program rozhodně nekončí. Pro žíznivé studenty namíchají chemici povzbuzující drinky, díky kterým půjde učení ve zkouškovém mnohem rychleji. A kdo si bude chtít přinést z Majálesu fotku na památku, může se nechat vyfotit od stavařů speciální termokamerou nebo v klasickém fotokoutku, kde budou k dispozici netradiční převleky a rekvizity. Návštěvníci se také ve VUT zóně naučí, jak přežít apokalypsu díky Zombie Walk Brno.

„Kdo se bude chtít bavit, ve VUT zóně určitě nebude nuda. Návštěvníky vyzkoušíme, jak jsou na tom se zeměpisem, a budou hledat města ve slepé mapě, ale vyrobí si třeba i vlastní placku, kterou si budou moct odnést na památku domů, nebo si zahrají fotbálek,“ doplnila Kruljacová. Po náročném programu a koncertech pak bude možnost si odpočinout v chillout zóně.

Návštěvníci si budou moci zajezdit na simulátoru formule | Autor: 2foto

Po celou dobu Majálesu budou návštěvníci potkávat v areálu výstaviště královskou gardu, která bude sbírat hlasy pro kandidáty VUT na miss a krále. Monu Marianu a Dan Vinciho IV. je možné podpořit již před začátkem studentského festivalu v internetovém hlasování. Na místě se pak bude hlasovat pro kandidáty pomocí ústřižků ze vstupenek, které se budou vhazovat do boxů k tomu určených.

Letošní, již 13. ročník oslav studentského života se bude konat 6. května na brněnském výstavišti. Areál se otevře pro nedočkavé ve 12:30, majálesový průvod vyrazí z náměstí Svobody s předstihem už v 11 hodin.

Vstoupit do fotogalerie

(tuš)

Tématastudenti

Související články:
Prezentace musí bavit i přednášejícího. Umět o výzkumu mluvit je dnes klíčové, říká vítěz 8 z VUT
Polešovickou hodovou stárkou je studentka chemie z VUT
Změn se nebojím, baví mě překonávat překážky
Skloubit vrcholový sport se studiem vyžaduje obrovskou vůli, říká profesionální veslař
Nejtěžší na dálkovém plavání je vydržet sám se sebou, říká Aneta Lokajová