Téma

8. července 2020

Studentky z Fakulty podnikatelské zazářily v mezinárodní soutěži Euroweek s projektem zaměřeným na cirkulární ekonomiku

Letošní soutěžní prezentace proběhly online | Autor: archiv Euroweek
Online podobu nabrala letošní mezinárodní studentská soutěž Euroweek. Ačkoliv se původně měla konat na řecké univerzitě International Hellenic University, proběhla nakonec přes internet. I přes překážky způsobené koronavirem se studentům z Fakulty podnikatelské VUT v silné mezinárodní konkurenci dařilo. Mezi 13 finálními projekty od vysokoškoláků z 15 zemí světa zazářily studentky FP VUT Petra Klimánková a Tereza Kelnarová, které pod vedením Lenky Smolíkové získaly za projekt první místo.

I letos se Fakulta podnikatelská VUT zapojila do mezinárodní studentské soutěže Euroweek, která se konala už po šestadvacáté. Soutěž, kterou organizuje síť PRIME Networking, má studenty lépe připravit do praxe a dát jim možnost ozkoušet si spolupráci v mezinárodním týmu.

Patnáct zapojených univerzit z Evropy, Spojených států či Kolumbie vždy na podzim vypíše projekty, do kterých se následně mohou studenti přihlásit. Spolu s kolegy z jiných vysokých škol a se zahraničními partnery následně na projektu několik měsíců pracují. Celá soutěž pak vyvrcholí v rámci Euroweeku, kdy jednotlivé projekty představí odborné porotě, která z nich následně zvolí vítěze. „Studenti musí v rámci soutěže kromě prezentace napsat také plnohodnotný vědecký článek a vytvořit vědecký poster. Celkově se jedná o tvrdou práci, v jejímž rámci se studenti zdokonalují nejen v jazykových dovednostech, ale také v logickém myšlení, týmové práci či prezentačních dovednostech. V letošním ročníku navíc museli natočit i video s prezentací nejdůležitějších výsledků,“ upozornila Iveta Šimberová, proděkanka pro zahraniční vztahy Fakulty podnikatelské VUT.

Tématem letošního ročníku byla udržitelnost a původně vzniklo 16 projektů od studentů z 15 zemí. Ti se měli potkat v Řecku, které mělo 26. ročník soutěže hostit. Kvůli koronaviru ale nakonec proběhla celá akce online. I z toho důvodu se do samotného hodnocení nakonec přihlásilo pouze 13 projektů.

I přes komplikace způsobené pandemií a nutnost prezentovat odborné porotě online se skvělým výsledkem může pochlubit právě Fakulta podnikatelská VUT. Studentky Petra Klimánková a Tereza Kelnarová totiž pod vedením Lenky Smolíkové z FP VUT získaly první místo za nejlepší projekt. Ve své práci se věnovaly byznys modelům v cirkulární ekonomice.

„Všichni se už těšíme na další ročník, který se tentokrát bude konat ve Francii. A pevně doufáme, že v příštím roce už bude možné soutěž Euroweek uspořádat standardním způsobem,“ dodala Iveta Šimberová. Fakulta podnikatelská soutěž hostila už dvakrát. A to v roce 2016 a v loňském roce.

(zep)

Témata

Související články:
Pavla Srbová umí odhadnout, zda je stavební firma ohrožena bankrotem. Za svůj výpočetní model získala 3. místo v soutěži FINDiplomka roku
Fakulta podnikatelská hostila konferenci i soutěž s tématem digitalizace v podnikání. Zazářili studenti i organizátoři
Studenti VUT a MUNI pracují s geneticky upravenými bakteriemi. Projekt přihlásili do prestižní mezinárodní soutěže
Každá výzva nás posouvá dál, věří kandidátka na královnu Majálesu
Pomocí experimentů zvyšovala absolventka FP VUT efektivitu marketingu Kiwi.com. Za práci získala ocenění