Sport

25. dubna 2016

Den sportu nabídne rugby, turistiku i sjezd řeky

Den sportu zve i na sjezd Zámecké Dyje | Autor: Pixabay

Odložte klávesnice a myši, zavřete skripta a zvedněte se od měřících zařízení. Den sportu, na který bylo vyhlášeno i tzv. rektorské volno, nabízí všem studentům a zaměstnancům VUT možnost pořádně se na jaře protáhnout. Akce se koná ve středu 18. května 2016 na sportovištích VUT i mimo ně. Centrum sportovních aktivit si připravilo hned devět atraktivních sportů – kolektivních i individuálních, soutěžních i pohodových, zážitkových i odpočinkových. Desátou aktivitou je tzv. vlastní akce, kdy každá fakulta, ústav, skupina zaměstnanců či studentů může připravit své vlastní aktivity, buď na sportovištích VUT, nebo kdekoliv jinde. (V případě zájmu o vlastní aktivitu na sportovišti VUT je nutná rezervace na e-mailu pisova@cesa.vutbr.cz.)

Kdo se nemůže dočkat Dne sportu, může jej zahájit už o den dříve – v podvečer 17. května bude stadion PPV hostit utkání v bezkontaktním rugby. Ve středu je pak v plánu kin-ball, badminton, volejbal, funkční víceboj, sjezd Zámecké Dyje, pěší turistika okolo Brna i v Rakousku nebo cyklistický výlet do Moravského krasu.

Zájemci mohou v tento den poměřit svoje síly a dovednosti. Fakulta s nejpočetnější skupinou aktivních účastníků převezme Putovní pohár rektora VUT, o který od loňského Dne sportu pečuje Fakulta strojního inženýrství. Komu dojdou síly, může alespoň pořídit nějaké kvalitní snímky do oblíbené fotosoutěže Sport na VUT, která bude opět vyhlášena v listopadu letošního roku. Bližší informace o jednotlivých aktivitách Dne sportu najdete na webu CESA.

Centrum sportovních aktivit

Vstoupit do fotogalerie

TémataCentrum sportovních aktivit VUT sport

Související články:
Adam a Kateřina Chromí: Já byla zadýchaná, brácha se skoro nudil
Nikdo nečekal, že se budu střílení věnovat vrcholově, říká nejlepší sportovkyně VUT
VUT hostilo kampusový desetiboj
Byl jsem blázen, který všude jezdil na bruslích, říká nadějný rychlobruslař
Pod Palackého vrchem sportují nejen studenti, ale i děti